Çoğu insan kullanılmış araba pazarındaki faaliyetlere aşinadır. Her meslekten vatandaş bu çeviklikten yararlanmaya çalıştığı için otomobil fiyatları her geçen gün artıyor. Son dönemde hayatımızda yerleşik hale gelen ve tüm sektörleri etkisi altına alan koronavirüs, küresel otomobil üretiminde keskin bir düşüşe neden oldu ve birçok bölgede durdu. Pandemi nedeniyle yeni araç sayısının sınırlı olması nedeniyle tüketiciler, araç ihtiyaçlarını  ikinci el araç pazarı üzerinden karşılamaya çalışıyor. Bu durum fiyatlara doğrudan etki ederek  olması gerekenden daha yükseğe çıkarmaktadır. Ayrıca yeni  ÖTV düzenlemeleri hem yeni hem de kullanılmış otomobiller için geçerli olmaya devam edecek. Peki tüketiciler ikinci el araç alırken nelere dikkat etmeli? Tüketicilerin ikinci el araç satın alırken  en sık karşılaştığı sorunlar nelerdir?

Kısaca Şu Şekilde Sıralanabilir;
 • Değişen parça veya boya varsa, bu bilgilerin verilmemesi nedeniyle ekspertiz raporunun eksik veya yanlış olması
 • Satıştan önce anlaşılmış olan ücretin çeşitli bahaneler ile değiştirilip çok daha üstünde yeni fiyat talep edilmesi
 • Kullanılmış bir aracı sıfır araç gibi satmaya çalışmak
 • Garantili olmasına rağmen satış sonrası firmanın araç sorunları ile ilgilenmemesi
 • Satış yapılacağı esnada satıcının sert tavırları
 • Satıcıların araçları için piyasada ki normal fiyatın üstünde fiyat çıkarması
 • Yedek parçalar ile alakalı olarak yaşanan sıkıntılar
 • Rezervasyon yapılmasına rağmen aracın temin edilmeyip yok denmesi,
 • Ruhsata işlenmemiş olan sorunlar
 • Problem yaşanan satışlarda kapora iadesi yapılmaması
 • Araç pazarlanırken verilmiş sözlerin satış sırasında unutulması
 • Satış gerçekleştikten sonra teslimat süresinin uzaması veya ertelenmesi
 • Satış sırasında alıcıya araç hakkında eksik bilgi verilmesi

Listelediğimiz bu problemler ikinci el araç alımı yapılırken en sık karşılaşılan problemlerin başında yer almaktadırlar. Listeye eklemiş olduklarımız tüketicilerin araç satın alımında yaşadıkları problemlerden sadece birkaçıdır. Tüketiciler bu tür birçok başka sorunla karşı karşıyadır. Kullanılmış arabalar söz konusu olduğunda satıcılar bazen araçlarını daha yüksek fiyattan pazarlayabilmek adına eksik ya da hatalı bilgiler vermek gibi hileli yollara başvurabiliyorlar. Araç satın alırken bu tür problemlerle karşılaşmamanız ve mağdur duruma düşmemeniz için satın alacağınız aracın detaylı ve güvenilir bir şekilde ekspertiz yapılmasını ve ekspertiz raporunu görmeyi talep etmelisiniz. Aksi taktirde satın alma sırasında gözünüze çarpmayan bir takım problemler aracı satın aldıktan sonra kullanırken karşınıza çıkabilir ve aracı çoktan aldığınız için bir hak talep edemeyebilirsiniz. Aynı durum sıfır araçlar için de geçerlidir. Otomotiv sektöründe yaşanan problemler sadece ikinci el araçları kapsamaz. Bazen sıfır hiç kullanılmamış araçlarda da çok büyük problemler yaşanabilmektedir.

Fiyat Listemiz

Listelediğimiz gibi sorunların yaşanmaması ve önüne geçilmesi için Yeşil Oto Ekspertiz olarak elimizden geldiğince en kaliteli hizmeti uygun fiyata sunmaya çalışıyor, kendi payımıza düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Ekspertiz Fiyat listemizi diğer fiyatlarla karşılaştırırken lütfen bu unsuru göz önünde bulundurmaya çalışın. Araç için bakılan her bir unsur harcanan fazladan her bir dakika sizin avantajınıza olacaktır. Daha uygun fiyatlı ekspertiz ile önemli bir nokta göz ardı edildiğinde çok ciddi masraflarla karşılaşabiliyorsunuz. Biz bu nedenle eksik olmasın detaylı ve tam olsun prensibiyle hareket ediyoruz. 2022 oto ekspertiz fiyat listemiz üzerinden daimi müşterilerimiz ve youtube müşterilerimiz için indirim yapılacaktır.

İletişim & Ulaşım

 • Adres: İkitelli OSB Dolapdere Sanayi Sitesi 22. Ada No:12-14 Başakşehir/İSTANBUL
 • Telefon: 0212 549 34 61