Yeşil Oto Ekspertiz

Yeşil Oto Ekspertiz bir Yeşil Otomotiv kuruluşudur. Servisimizde modern ve  teknolojik cihazlar kullanılarak tarafsız ve güvenilir ekspertiz ve ölçümler yapılmaktadır. Ve siz değerli müşterilerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti verebilmek için son derece profesyonel eleman, kaliteli ve teknolojik cihazlarımız ile sizlere hizmet vermeye hazırız.

Dünden Bugüne Yeşil Oto Ekspertiz

Hikayemiz 1994 yılında otomotiv sektöründe Sultangazi’de başladı. 5 yıl buradaki hizmetimizden sonra 1999 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Dolapdere Sanayi Sitesi’nde otomobil servis hizmetine 16 yıl devam ettik. Ardından 2015 yılında oto ekspertiz sektöründeki boşluğu fark eden firmamız bu sektöre İtalyan DimSport firmasının 4×4 yol simülasyonlu Türkiye’nin ilk dyno test cihazını satın alarak girmiş bulunmaktadır.

Ekspertiz Sektörü Nasıl Oluştu?

Yeşil oto ekspertizde verilen hizmetlere değinmeden önce kısaca ekspertiz hakkında bilgi verelim. Uzman demek olan ve dilimize yabancı dilden geçen ekspertiz kelimesi, belli bir alanda yetkin uzman anlamına gelen bir kelimedir. Başına gelen oto ile otomotiv, arabalar alanında yetkin kişi uzman olan kişi anlamı taşıyor. Oto Ekspertiz Türkiye’de dünyanın diğer ülkelerine oranla çok daha hızlı büyüyen ve talebin doğrultusunda kendiliğinden oluşan bir sektördür.

Türkiye’de daha hızlı büyümesinin bize göre en önemli sebebi dolandırılma olaylarına da sebep olan Türkiye’de araç piyasasının çok pahalı olmasıdır. Ülkemizde yerli araç üretilmemesine vergilerin çok yüksek olmasına bağlı olarak araçlar asgari ücret bazında hesaplandığında diğer ülkelerden onlarca kat daha pahalıya geliyor. Hal böyle olunca da ister istemez sıfır araç alım gücü düşüyor ve insanlar ikinci el araçlara yöneliyor. İkinci el araçlar da bakımına, kullanımına bağlı olarak bir dizi eksikliklere sorunlara sahip olabiliyor. İkinci el araç alım satım yapan kişiler ya da sektörlerden bazı art niyetli insanlar bu durumu ciddi anlamda büyük paralar kazanabilmek adına kullanıyor.

Ekspertiz sektörünü bu talihsiz durumlar ve insanlar oluşturup büyüttü. Bu insanların hem araç satarken hem aracı alırken insanları mağdur etmesini Yeşil Oto Ekspertiz sosyal sorumluluk projesiyle önlemeye çalıştı. Şimdilerde binlerce abonesi ve milyonlarca izlenmesiyle büyük bir projeye dönüştü. Oluşturduğu farkındalık ile hem ekspertizlere hem araç alım satını yapan insanlara yol gösterdi. Hazırladığı içeriklerle insanların her duruma karşı tedbirli olması gerektiğini anlattı.

Hizmetlerimiz

İstanbul’un büyüyen ve gelişen semtlerinden olan Başakşehir her geçen gün kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Her geçen gün artan konut miktarı ve bununla birlikte artan 2.el araç sayısı. 1 evde 2 araç olması otomobil meraklıları için Başakşehir’i potansiyel bölge kılmakta. Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelip Başakşehir’den araç satın almak isteyen araç kullanıcıları için bu bölgede dürüst düzgün ve tarafsız bir oto ekspertiz hizmeti veriyoruz.

Yeşil Oto Ekspertiz ile Alacağınız 2.el aracın daha öncesinde bir kazaya karışıp karışmadığını, genel durumunu detaylı bir şekilde inceliyoruz. 2.el araç alımlarında Yeşil Oto Ekspertiz servisi ile Başakşehir bölgesinden alacağınız 2.el araç için detaylı bir oto rapor hizmeti alabilirsiniz.

Kısaca Test Listemiz;
  • Motor Mekanik Kontrolleri
  • Kaporta Boya Kontrolleri
  • Fren Süspansiyon ve Yanal Kayma Testi
  • İç Aksam Ekspertizi
  • Alt Takım Kontrolleri
  • Diagnostik Test
  • Dyno(Dinamometre) Testi
  • Yol Sürüş Testi

Detaylı Test Listemiz

Motor Mekanik Kontrolleri;

Motor mekanik kontrolleri kapsamında bütün motor mekanik unsurları tek tek kontrol edilerek raporlanır. Motor üst kapak kimyasal testi ile üst kapakta kaçak olup olmadığı belirlenip raporlanır.

Kaporta Boya Kontrolleri;

Kaporta boya kontrolleri kapsamında, aracın bütün kaporta unsurları tek tek kontrol edilerek boyalı ve değişen parçalar tespit edilir ve raporlanır.

Fren Süspansiyon ve Yanal Kayma Testi;

Fren süspansiyon ve yanal kayma test parkuru ile aracın fren sıkma değerlerleri, süspansiyon değerleri ve yanal kayma değerleri ölçülerek raporlanır.

İç Aksam Ekspertizi;

İç aksam ekspertizi kapsamında aracın iç unsuları tek tek kontrol edilerek hasarlı, sorunlu, kırık ya da eksik parçalar raporlanarak sunulur.

Alt Takım Kontrolleri;

Lift üzerinde yapılan alt takım kontrolleri kapsamında, aracın alt takımındaki yağ kaçakları, hasarlı ve kırık parçalar tek tek incelenir ve raporlanarak sunulur.

Diagnostik Test;

Araç beynine bağlanılarak yapılan diagnostik test kapsasmında, aracın beynindeki var olan arızalar, geçmişte olup silinen arızalar kontrol edilerek raporlanır.

Dyno(Dinamometre) Testi;

Araç dinamometre testinde aracın motor durumu, vites geçişleri, turbosu, varsa 4 çekeri kapsamlıca kontrol edilir, aracın beygir gücü raporlanarak sunulur.

Yol Sürüş Testi;

Araç yol sürüş testinde, usta araç ile yol sürüş testine çıkarak bir dizi kontrolleri yapar ve eksiklikleri belirleyerek raporlar.

Fiyat Listemiz

Yeşil Oto Ekspertiz olarak elimizden geldiğince en kaliteli hizmeti uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz. Ekspertiz Fiyat listemizi diğer fiyatlarla karşılaştırırken lütfen bu unsuru göz önünde bulundurmaya çalışın. Araç için bakılan her bir unsur harcanan fazladan her bir dakika sizin avantajınıza olacaktır. Daha uygun fiyatlı ekspertiz ile önemli bir nokta göz ardı edildiğinde çok ciddi masraflarla karşılaşabiliyorsunuz. Biz bu nedenle eksik olmasın detaylı ve tam olsun prensibiyle hareket ediyoruz. Oto ekspertiz fiyat listemiz üzerinden daimi müşterilerimiz ve youtube müşterilerimiz için indirim yapılacaktır.

İletişim

Adres:  İkitelli OSB Dolapdere Sanayi Sitesi 22. Ada No:12-14 Başakşehir/İSTANBUL Telefon: 0212 549 34 61